StÀng star

Runacademys blogg

Detta inlÀgg Àr frÄn Runacademy's grundare Petra Kindlund.

Grattis till Johanna för det lilla miraklet!

Publicerad

För nÄgra veckor sedan gick vÄr Johanna BÀcklund som jobbar med oss pÄ huvudkontoret pÄ mammaledighet. Nu har hon fÄtt sin lilla Alfons och idag fick jag komma pÄ besök för allra första gÄngen.

Kul att trÀffa Johanna igen och extra skoj att fÄ trÀffa lilla Alfons. Helt overkligt att denna lilla krabat har fÄtt plats i Johannas mage. Det Àr verkligen ett mirakel!

Allt har i alla fall gÄtt vÀldigt bra och bÄde lilla Alfons och Johanna mÄr bra. Johanna kommer ta de lugnt med löpningen ett tag till framöver och istÀllet fokusera pÄ att stÀrka upp kroppen med coreövningar och alternativ trÀning. Viktigt att inte stressa med nÄgot i början och att istÀllet njuta av den nya tillvaron. Men hon lÀngtar till den dagen dÄ kroppen Àr redo att springa igen och dÄ slippa den tunga magen som hon slÀpat pÄ under hela vÄren.

Stort grattis till Johanna för söta lilla Alfons!

(null)

(null)


5 kommentarer
  1. Grattis Johanna! 🙂

  2. Stort grattis Johanna!

  3. Grattis Johanna!!

  4. Va roligt. Grattis Johanna Ä vÀlkommen Alfons

  5. Grattis bĂ€sta Johanna!!! Saknar dig, men njut! 🙂