StÀng star

Runacademys blogg

Mycket energi pÄ vÄrens sista pass!

Publicerad

Allt roligt har ett slut och det gÀller Àven vÄra löpargrupper. TÀnk vad tiden har gÄtt undan. Det var ju alldeles nyss som det var snö och mörker dÀr vi pÄ första passet körde löpteknik. Nu Àr det redan juni och idag var det dags för sista passet i GÀvle, Karlstad och VÀxjö. KÀnns alltid lite sorgligt att sÀga hejdÄ till alla men förhoppningsvis sÄ ses vi till hösten igen!

Jag sjÀlv har tÀnkt att vara med pÄ sÄ mÄnga avslutningspass som möjligt den hÀr veckan. Idag blev det dÀrför ett besök till GÀvle. Verkligen roligt att fÄ trÀffa alla deltagare och höra all positiv feedback. De verkar verkligen supernöjda. Ledarna har gjort ett kanonjobb! Jag möttes Àven av en riktigt hÀrlig stÀmning.

Men oj vad de fick slita pĂ„ hĂ„rt idag. PĂ„ programmet stod det nĂ€mligen överraskningspass och jag lovar att de blev ordentligt överraskade dĂ€r jag körde lite extra hĂ„rt med dem. Tur att de nu har hela sommaren att Ă„terhĂ€mta sig pĂ„ 🙂

Bilder frÄn mitt besök i GÀvle!

IMG_8468.JPG

IMG_8474.JPG

IMG_8475.JPG

IMG_8470.JPG

IMG_8471.JPG

IMG_8476.JPG

IMG_8467.JPG

IMG_8473.JPG

Vi har Àven fÄtt rapporter om att vÄra ledare har kört hÄrt med deltagarna idag bÄde i Karlstad och VÀxjö. SÄ mycket glÀdje och energi pÄ passen!

Bilder frÄn Karlstad!

IMG_8481.JPG

IMG_8479.JPG

IMG_8478.JPG

IMG_8477.JPG

Bilder frÄn VÀxjö!

IMG_8484.JPG

IMG_8485.JPG

IMG_8483.JPG

IMG_8486.JPG

IMG_8482.JPG


Kommentarer avstÀngda.