I helgen Ă€r det Ă€ntligen dags för det mĂ„nga anser vara höstens löparhöjdpunkt – Lidingöloppet! Vi Ă€r totalt 57 stycken som kommer att springa för Runacademy, varav nĂ€rmare 40 stycken i den klassiska 30-kilometers klassen pĂ„ lördag. Detta tycker vi Ă€r jĂ€ttekul och kommer dĂ€rför att ha en samlingsplats i mĂ„lomrĂ„det dĂ€r ni kan komma förbi och trĂ€ffa oss, prata om loppet och fĂ„ lite fika.

VÄr samlingspunkt Àr till vÀnster om mÄlet precis framför storbildsskÀrmen. Jag (Therese) Forsberg) kommer att vara pÄ plats pÄ lördag mellan 14:30 till omkring 17:30. HÀr blir det eftersnack om loppet och en massa peppande. Alla ni som Àr medlemmar, ledare eller bara nyfikna pÄ oss Àr vÀlkomna förbi och sÀga hej!
NÀr du kommer till mÄl sÄ finns vi till vÀnster om mÄlgÄngen. Precis framför stora scenen och den stora bildskÀrmen. Det Àr alltsÄ inte pÄ samma sida dÀr du hittar en massa tÀlt, dÄ mÄste du över till andra sidan.

En annan bild som visar mötesplatsen. Den Ă€r alltsĂ„ till vĂ€nster om mĂ„lgĂ„ngen – titta efter Runacademyflaggan!

Precis till vÀnster om mÄlet kommer vi att hÄlla till. Ta gÀrna med en filt eller nÄgot att sitta pÄ. Du kan Àven köpa med dig nÄgot mer matigt att Àta dÄ vi enbart bjuder pÄ lite fika. Kul om mÄnga kommer förbi!
Leta efter Therese och Runacademyflaggorna vid mÄlomrÄdet!
Om du inte hittar oss kan du ringa Therese pÄ: 070-359 73 38
lena ericson skrev den 21 september, 2016
Heja alla som springer?kom ihÄg att den som har roligast vinner?
Maria Stolt skrev den 21 september, 2016
Jag kommer förbi om jag hinner i mĂ„l innan 17.30 đ