StÀng star

Runacademys blogg

Vinnare av en plats till vÄra löpargrupper!

Publicerad

I veckan hade vi en tÀvling pÄ vÄr facebooksida, dÀr man hade chans att vinna en plats till höstens löpargrupp. Vinnare blev Susanne Svensson. Men det bjöds pÄ mÄnga inspirerande och fina löparbilder med hÀrliga motiveringar.

Vinnare: Susanne Svensson
”Jag var med i Runacademy i vĂ„ras och har hittat tillbaka till löpningen igen, sĂ„ roligt! Jag har vĂ„gat utmana mig mer och i somras sprang jag mitt första terrĂ€nglopp pĂ„ 11 km pĂ„ norra Öland. Vill vĂ€ldigt gĂ€rna fortsĂ€tta att utvecklas och inspireras tillsammans med andra och trots att jag har över 10 mil att resa till kursen sĂ„ Ă€r det absolut vĂ€rt det”

a1

 

Anja Rubach:
”You can do so much more than you think!”

a2

 

Fanny Johansson:
”Fin löptur i VĂ„lĂ„dalsfjĂ€llen med fantastiska vyer, ackompanjerad av mĂ€nniskans bĂ€sta vĂ€n.”

a3

 

Stefan Hedenfeldt:
”KĂ€nslan nĂ€r man krossar ett PB”

a4

 

Emma Fd Söderholm Andersson:
”Mitt livs första lopp, vĂ„rruset 2015”

a5

 

Marie Dasler:
”Efter morgonjogg vid Hopfensee…”

a6

 

Therese Rowa: ”LöparglĂ€dje med 10-Ă„rig son och man”

a7

 

Katarina Hammas:
”Löpning Ă€r avkopplande!”

a8

 

Elisabeth Portström:
”My first trailday in High Tatras mountains, ”Happyland ” Skulle vilja lĂ€ra mig mer om löpteknik och fĂ„ upp farten sĂ„ fötterna blir snabba”

a9

 

Mattias Rekonius:
”En löptur i Tylösand.”

a10

 

IngMarie Johansson:
”9 km Morgonlöpning bland oliv och apelsunlundar, skĂ€llande hundar, lĂ„nga korta, branta och mindre branta backar. felspringningar, vackra vyer, stekande hett avslutas med ett dopp i havet och en rejĂ€l frukost. En bra start pĂ„ en semester dag.”

a11

 

Jesper Lindersson:
”Jag springandes i Björkliden i början av Augusti, kan inte bli mycket vackrare, men jag behöver slipa en hel del pĂ„ utförstekniken sĂ„ en plats i Runacademy hade ju varit pĂ„ sin plats”

 

a12

 

 


Kommentarer avstÀngda.