Stäng star

Runacademys blogg

Den här veckan tipsar vi inför midnattsloppet!

Publicerad

Skall du springa något av de tre midnattsloppen i Stockholm, Göteborg eller Malmö?

Runacademy inledde ett samarbete med midnattsloppet i januari, där Runacademy är träningspart till midnattsloppet. Det innebär att vi under hela våren och sommaren gett en massa tips kring träning inför midnattsloppet och mycket annat på midnattsloppets hemsida. Nu är det knappt tre veckor kvar till loppet och vi vill därför även delge alla våra medlemmar våra bästa tips inför loppet.

Vi har ju under våren även lottat ut 75 startplatser till loppet bland alla våra medlemmar så det är en hel del Runacademylöpare som springer något av de tre loppen i Stockholm, Göteborg eller Malmö. Det är även vi som kommer vara på plats och hålla i uppvärmningen så ni skall bli extra peppade inför loppet.

Vill du också få tips inför loppet? Hur du skall toppa formen, träna de sista veckorna och mycket annat, se då till att bli medlem på vår medlemssida!

BLI MEDLEM!


Kommentarer avstängda.