StÀng star

Runacademys blogg

Ni har vÀl inte missat vÄrens nya orter?

Publicerad

Sundsvall, SkellefteÄ, Kalmar, Karlskrona, Lund, Jönköping, TÀby och Kungsholmen Àr vÄrens nya orter för löpargrupper. Vi Àr vÀldigt glada och spÀnda att Àven fÄ komma till dessa orter. Ni fÄr gÀrna sprida det vidare sÄ fler vet om att vi kommer!

VÄrt mÄl med hela Runacademy Àr att fÄ fler att hitta glÀdjen i löpningen. Det kÀnns dÀrför sÄ fantastiskt roligt att vi dÀrför kan komma till Ànnu fler orter. Vi har dessutom rekryterat riktigt kompetenta och duktiga ledare sÄ ni behöver inte alls vara oroliga. Alla ledare kommer dessutom gÄ en löpcoachutbildning som vi arrangerar som gör att de Àr vÀl förberedda till trÀningarna startar.

Vill du prova och se hur trÀningarna först funkar? PÄ alla de nya orterna plus ett tiotal till orter kommer vi under vecka 7-8 att arrangera prova pÄ trÀningar till förmÄn till Cancerfonden. Prova att se hur det Àr att springa i grupp med duktiga ledare.

Ni Àr alla vÀlkomna till vÄrens trÀningar som startar i mitten pÄ mars!

HÀr kan ni lÀsa om vÄrens löpargrupper.


Kommentarer avstÀngda.