StÀng star

Runacademys blogg

Spanien – nio anledningar till att du ska med pĂ„ vĂ„r resa!

Publicerad

Du har vĂ€l inte missat att vi den 5-12 november reser till Spanien för en hĂ€rlig löparresa? HĂ€r har du nio anledningar till varför just du ska med! Boka senast pĂ„ söndag för 800 kr i rabatt.

1) FÄ sol i mörka november
Även om allt Ă€r ljust och soligt nu sĂ„ kommer mörkret tillbaka i höst. DĂ„ Ă€r det underbart att fĂ„ komma ivĂ€g och trĂ€na i fint vĂ€der.

2) Äventyr i bergen och ett traillopp

Även om vi kommer att bo pĂ„ Spanska solkusten sĂ„ kommer vi spendera en hel del tid i bergen. FrĂ„n havet Ă€r det bara en kvart med bil till bergen. Vi kommer bland annat att springa ett litet och opretentiöst traillopp i bergen. Det kommer att bjudas pĂ„ magnifika utsikter och det Ă€r hĂ€ftigt att fĂ„ uppleva ett lopp utomlands. Om du vill springa fort eller inte vĂ€ljer du sjĂ€lv – upplevelsen Ă€r det viktigaste!

3) Bada i havet och spring pÄ stranden!
Kontrasten till bergsÀventyr Àr löpning pÄ en sandstrand. HÀr hinner vi med bÄda delarna pÄ samma resa. Barfotalöpning i sanden och ett dopp i havet efter passet ger en sÄdan frihetskÀnsla!

3) Njut av god mat!
Vi har valt ut de bÀsta restaurangerna. Efter hÄrda trÀningspass blir det Ànnu godare att Àta gott!

(null)

4) Bo lyxigt vid havet!
Vi bor i ett av de finaste hotellet med utsikt till havet frÄn alla rum!

(null)

5) Utvecklas som löpare.
Du kommer fÄ lÀra dig mer om trÀningslÀra, löpteknik, styrketrÀning och mycket mer!

6) FĂ„ en massa inspiration.
Efter denna vecka kommer du vara laddad att trÀna hela vintern. Resan gör Àven att du hÄller dig mer motiverad att trÀna under vintern.

7) LÀr kÀnna mÄnga nya vÀnner.
Det blir en riktig bra sammanhÄllning pÄ vÄra lÀger dÀr du har chans att lÀra kÀnna mÄnga nya vÀnner.

(null)

9) Du behöver inte lÀgga en massa tid pÄ att planera och fundera.
Vi har redan gjort det Ă„t dig och hittat de bĂ€sta omrĂ„dena för löpning, de bĂ€sta restaurangerna osv. Det kommer att bli en underbar resa!

Det kommer dessutom vara alla typer av löpare med pÄ vÄr resa, bÄde erfarna löpare och motionÀrer. Vi anpassar sÄ att alla kan vara med.

Passa pÄ att anmÀla dig senast pÄ söndag för att fÄ 800 kr i boka-tidigt rabatt!

LÄS MER OM RESAN TILL SPANIEN


Kommentarer avstÀngda.