I Är kommer vi pÄ Runacademy att satsa nÄgot extra pÄ VÄrmilen och hoppas att mÄnga av er vill springa det loppet tillsammans med oss. Loppet Àr söndagen den 6 maj!

Vi kommer att ha en gememsam samlingsplats, vÀrmer upp tillsammans och bjuder pÄ fika efter loppet. Förra Äret var vi över 300 deltagare frÄn Runacademy som var anmÀlda till loppet och i Är verkar vi till och med bli Ànnu fler! Redan nu Àr vi 255 deltagare frÄn Runacademy anmÀlda till loppet. Kommer att bli ritkigt skoj dÀr vi hejar pÄ varandra under loppet och i fjol blev det en riktig hÀrlig gemenskap.
Alla som anmĂ€ler sig till vĂ„rens löpargrupper fĂ„r nĂ€mligen chans att anmĂ€la sig till Lidingöloppets VĂ„rmilen för bara 50 kr. Det Ă€r verkligen ett fint erbjudande dĂ„ ordpriset annars Ă€r pĂ„ 245 kr. VĂ„rmilen Ă€r ett riktigt fint lopp pĂ„ 10 km som gĂ„r ute i terrĂ€ngen pĂ„ Lidingö. Loppet Ă€r inte riktigt lika tufft som riktiga ”Lidingöloppet” men bjuder fortfarande pĂ„ en del backar och loppet gĂ„r ocksĂ„ pĂ„ fina terrĂ€ngspĂ„r i skogen. Till skillnad frĂ„n mĂ„nga andra lopp sĂ„ blir det alltsĂ„ inget asfalt och Ă€r en desto större naturupplevelse. Loppet Ă€r dessutom perfekt för dig som ska springa Lidingöloppet dĂ„ det ocksĂ„ Ă€r seedningsgrundande till det loppet.
Hoppas mÄnga av er som vÀljer att springa med vÄra löpargrupper i vÄr ocksÄ hÀnger med pÄ VÄrmilen!
Det var mycket glÀdje nÀr vi i fjol sprang VÄrmilen tillsammans!














