Under veckan lyfter vi fram olika anledningar till att du bör springa med oss i vÄrens löpargrupper. En vÀlkommen aspekt av att springa med löpargrupperna Àr att du blir snabbare.

Alla deltagare som Àr med oss brukar höja sin nivÄ ett snÀpp. En stor anledningen till detta Àr att vi jobbar bÄde med att förbÀttra löptekniken och skapar mer variation pÄ trÀningen. Kommer man till oss och aldrig tidigare har sprungit intervaller kommer man mÀrka en vÀldigt markant skillnad.
Alla kan vara med!
Till oss Àr alla vÀlkomna oavsett hur snabb eller lÄngsam du Àr. Vi har ett unikt koncept som gör att trÀningarna anpassas efter alla. Du kommer inte kÀnna att du Àr för dÄlig. Klarar du att jogga i 7 minuter i omkring 7-8 min/km sÄ kommer du inte ha nÄgra problem att hÀnga med oss!
Andra anledningar till att springa med oss som vi tagit upp tidigare i veckan:
VÀlkommen att hÀnga med oss nÀr vi startar under vecka 12, pÄ 58 orter runt om i Sverige.