Vi kan glÀdjande meddela att vi har tre stora nyheter inför vÄrens löpargrupper. Vad sÀgs om följande?

1) Formkollstest pÄ 5 km
Ăr du en av dem som saknar att springa lopp? Till vĂ„rens löpargrupper kommer vi att erbjuda att köra ett formkollstest pĂ„ 5 km för de som vill. Tanken Ă€r att man dĂ„ gör det i början av terminen och sedan pĂ„ sista passet i terminen för att pĂ„ sĂ„ sĂ€tt kunna mĂ€ta sin förbĂ€ttring. LĂ„ter inte det spĂ€nnande? SjĂ€lvklart Ă€r detta frivilligt och för dig som inte gillar tĂ€vlingsmoment kommer det vara möjligt att vĂ€lja ett annat roligt pass.
2) Nybörjargrupp
En nyhet för vÄren Àr att vi kommer att köra en basgrupp för nybörjare under hela terminen . Under tidigare terminer har vi kört 7 pass för nybörjarna och de har sedan fÄtt hoppa in bland de övriga deltagarna. Vi har dÄ mÀrkt att flera av vÄra nybörjare blir nÄgot skrÀmda och inte kommer till passen. För att fÄ fler nybörjare att ocksÄ köra hela terminen kommer vi att ha en nybörjargrupp med hela 13 pass under vÄren!

3) Workshop om styrketrÀning ingÄr i priset
En nyhet för vÄren Àr att vi kommer att livestreama en workshop kring styrketrÀning för löpare som kommer att ingÄ i priset. HÀr kommer Runacademys grundare Petra Kindlund och VM-löparen Johanna BÀcklund att ge dig tips pÄ övningar som Àr extra viktiga hos löpare. Workshopen kostar ingenting extra och kommer att livestreamas pÄ torsdag vecka 13 klockan 18:00 samt under onsdagen vecka 14 klockan 18:00.
AnmĂ€lan till vĂ„rens löpargrupper öppnar nu pĂ„ tisdag! Ăr du snabb att anmĂ€la dig har du chans att vinna mĂ„nga priser. Alla som anmĂ€ler sig senast mĂ„ndag 7 december fĂ„r dessutom 100 kr i rabatt!



Sonja Korhonen skrev den 28 november, 2020
??? var roligt med lite nytt, bra med workshop sÄ man fÄr bra tips pÄ styrka.
Katrin Söderberg skrev den 1 december, 2020
Kul att det uppskattas! đ
Ingela lindblad skrev den 28 november, 2020
Jag Àr intresserad av nybörjargruppen för vÄren 2021
Hur gör jag för att anmÀla mig, vad Àr priset och vilka dagar Àr det.
Med vÀnlig hÀlsning, Ingela
Katrin Söderberg skrev den 1 december, 2020
SÄ roligt! HÀr kan du lÀsa allt om vÄra löpargrupper samt nybörjargrupper. Klicka pÄ den ort du Àr intresserad av sÄ finner du all information. https://runacademy.se/lopargrupp/
Kristina Hellström skrev den 28 november, 2020
SĂ„ kul och bra att fĂ„ lĂ€ra sig lite ”nytt” . Jag har med Runacademy’s hjĂ€lp tagit mej ur ” mellanmjölken’s ” trĂ€ningspass. Workshopen ska bli spĂ€nnande,
Ser framemot 2021. ??ââïž?
Katrin Söderberg skrev den 1 december, 2020
HĂ€rligt! Kör hĂ„rt!! đ